Výstavy

Přestože Weberův dům čeká na svou rekonstrukci, jednotlivá témata, která se objeví v budoucí expozici, jsou již postupně zpracovávána a prezentována formou krátkodobých výstav.

Výstava Lidé-osudy-vzpomínky

Výstava je zaměřena na město Klášterec nad Ohří a jeho okolí v běhu historických událostí. Téma je zasazeno do historického kontextu, který nelze opominout. Soustředí se zejména na poválečné události a odsun tzv. Sudetských Němců. Ústředním tématem jsou příběhy a vzpomínky odsunutých obyvatel pohraničí. Výstavu podpořilo město Klášterec nad Ohří a Saské ministerstvo vnitra. Výstava proběhla v termínu od 1.6. do 13.6.2018 v Galerii Kryt.

Výstava Poklady z půdy

Jak napovídá sám název, jedná se o neužívané, mnohdy dávno zapomenuté dědictví po předcích. Místo aby porcelán zabíral místo v domácnosti nebo byl dokonce vyhozen, byl darován muzeu. Dárci porcelánu pocházejí z různých míst Čech a stejně tak darovaný porcelán. Shlédnout bylo možno porcelán z doby od konce 19. století do současnosti. Výstava proběhla v termínu od 1.4. do 27.5.2018 v prostorách zámku.

Zvolte si okruh

Zámek – datum akce