Na tomto webu používáme cookies. Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče.
Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení.
Příští návštěva stránek tak může být snazší a produktivnější.

Oficiální webový portál příspěvkové organizace Zámek Klášterec nad Ohří

ico facebook  ico instagram  ico youtube          

Městská knihovna

knihovna big 02

Městská knihovna v Klášterci nad Ohří poskytuje v současnosti služby přibližně patnácti stům obyvatel města. Ročně se zde vypůjčí přes stodesettisíc knih. Městská knihovna je pro každého nejdostupnějším centrem informací, kultury a vzdělání.

 

 

 

  

Oddělení pro děti a mládež je aktuálně otevřené jako o prázdninách. To znamená i DOPOLEDNE.


Základní informace

 

Výpůjční doba:
Pondělí Dospělé 9-12 13-17
Dětské   13-17
Středa Dospělé 9-12 13-18
Dětské 9-12 13-18
Pátek Dospělé 9-12 13-17
Dětské   13-17

V období prázdnin je v oddělení pro mládež otevřeno stejně jako v oddělení pro dospělé!Oddělení pro dospělé:

Zde naleznete velký výběr knih jak naučných tak i beletrie pro zábavu a potěšení. V oddělení jsou dále uložena periodika, která již nejsou žhavě aktuální. Naleznete zde také jednu stanici veřejného internetu a druhou která je připojena na katalog knihovny pro vyhledávání titulů. S vyhledáváním Vám rády pomohou naše knihovnice. Pro Vaši pohodu a k příjemnému posezení je zde připraveno několik relaxačních zón.
Oddělení pro dospělé Čtenář se může registrovat od věku 15 let. Registrace je platná vždy na jeden rok od data přihlášení (viz ceník)

VÝPŮJČNÍ ODDĚLENÍ (KROMĚ RECEPCE) JE PŘÍSTUPNÉ POUZE REGISTROVANÝM ČTENÁŘŮM S VLASTNÍM ČTENÁŘSKÝM PRŮKAZEM


     

 

Oddělení pro děti a mládež:

Oddělení pro dětské čtenáře nabízí uživatelům široký výběr beletrie různých žánrů,cizojazyčné beletrie, naučné literatury a periodik. Čtenář se může registrovat od věku 3 let do věku 15 let. Registrace je platná vždy na jeden rok od data přihlášení (viz ceník). Dětské oddělení pořádá po celý rok různé soutěže, besedy, čítárny pro děti, lekce knihovnické informatiky a literární pořady pro mateřské a základní školy.
V oddělení naleznete spoustu zajímavých knížek a časopisů. Abyste našli vše co potřebujete, je tu počítač s katalogem a také dvě móóc milé paní knihovnice, které Vám rády pomohou. Máme tu pro Vás dvě stanice veřejného internetu, které jsou vám zdarma (viz ceník) k dispozici. Že nevíte co si více přát? Ale my víme. Vytvořili jsme pro Vás koutek jako vystřižený z moderních časopisů. Zde se můžete setkávat se svými kamarády, nebo si v klidu přešíst časopis a prohlédnout knihu. A to není všechno. Pro vaše malé sourozence tu máme pěkný dětský koutek, kde si mohou pohrát s plyšáky a kde jsou srdečně vítány i maminky s dětmi na mateřské. Věříme, že čtení od malička zvyšuje inteligenci a pomáhá být úspěšný v budoucím životě.

     

 

Pro podrobnější informace kontaktujte vedoucího knihovny na +420 774 404 488.

Katalog

 

Ceník

 

Poplatky roce 2020:

Registrační poplatek
děti 50 Kč
dospělí 150 Kč
důchodci 50% z dospělí
studenti od 15 let 50% z dospělí
Jednorázová výpůjčka (bez trvalého přihlášení)
děti, důchodci, dospělí, studenti 50 Kč + kauce v hodnotě vypůjčených knih
Oznámení o rezervaci
Elektronicky zdarma 25 Kč

 

Upomínky děti - dospělí
 • Upomínky budou účtovány počet titulů x počet dnů zpožděni x 1 Kč
 • Příklad 1: 2 knihy vypůjčené 1. 1. vrácené 10. 2. - 2 knihy x 10 dnů x 1 Kč = 20 Kč
 • Příklad 2: první kniha 1. 1. vrácena 10. 2. druhá 5. 1. vrácena také 10. 2. = 10 + 5 Kč
 • Maximální částka za upomínku je 500 Kč, poté bude vymáháno právní cestou!
Ztráta čtenářského průkazu 15 Kč
Poškození čárkového kódu, nebo obalu 10 Kč
Ztráta knihy 30 Kč+ aktuální cena knihy
Ztráta periodika dvojnásobek ceny nebo totéž číslo
MVS pro našeho čtenáře 70 Kč

 

Kopírování
1 strana A4 2 Kč
1 strana A3 3 Kč
1 list A4 2 Kč
barevný tisk A4 10 Kč
barevný tisk A4 + obrázek, kopie max 50% pokrytí 15 Kč

 

Internet
Pro registrované 20 min zdarma, pro neregistrované 10 min!! Nelze prodloužit!!
30 min. 20 Kč
za každou další minutu 1 Kč

Užitečné info

 

Ztráta knihy:


 

Ztratili jste knížku z knihovny? NEPANIKAŘTE! Nikdo Vám tu hlavu neukousne, to se prostě stává a nejste sami.

Co dělat při ztrátě knihy?

 1. Ještě jednou, naposledy, zkuste knížku nalézt. Nepůjčil si ji někdo z rodiny? Nezapomněli jste ji ve škole, v práci, na chatě? Ne?
 2. Tak kontaktujte knihovnu. Nemá cenu to odkládat, jen budete ještě navíc platit upomínku. To přece nestojí za to. V případě potřeby se dá s knihovnicí domluvit ještě nějaký ten extra čas ve kterém se pokusíte knížku najít.
 3. Pokud je tedy knížka opravdu fuč, je potřeba ji nahradit, tak to prostě v životě chodí. Nejlépe pokud je knížka ještě k sehnání, potom ji prostě koupíte a my ji zařadíme do fondu. Zaplatíte navíc 30Kč za zabalení, vystavení čárkového kódu. Pokud již knížku koupit nelze, může Vám knihovnice navrhnout jiný titul se stejným, nebo podobným zaměřením. Posledním řešením je, že knížku zaplatíte.
  O ZPŮSOBU NÁHRADY ROZHODUJE VŽDY KNIHOVNICE!!
 4. Tím je pro Vás celá věc vyřešena. Nebudete mít hlodavý pocit, že někomu něco dlužíte. Nebudou Vám narůstat upomínky a pohledávky vůči knihovně. I nadále zůstanete naším milým čtenářem o kterého se rádi staráme. No a do budoucna si dáte větší pozor na knížky z knihovny.

BEZ OBAV JSME TAKY JENOM LIDI.

Často kladené dotazy (FAQ):


 

Co potřebuji pro přihlášení do knihovny?

Musíte se osobně dostavit do knihovny a předložit občanský průkaz. Děti do 15 let předloží vyplněnou přihlášku (vyzvednou si osobně u knihovnice v dětském oddělení), opatřenou podpisem zákonného zástupce. Pak už zbývá jen zaplatit roční poplatek podle platného ceníku a můžete si půjčovat.

Co mám udělat, když chci ukončit členství v knihovně?

Členství v knihovně platí každému čtenáři 1 rok od zaplacení členského poplatku, pokud není obnoveno čtenářem, automaticky zaniká.

Mohu si půjčovat dokumenty na legitimaci svého rodinného příslušníka nebo přítele?

Nemůžete. Čtenářský průkaz je vaším dokladem pro kontakt s knihovnou a je nepřenosný.

Co je to čtenářské konto?

Čtenářské konto je prostředí on-line katalogu, ve kterém můžete zjistit stav svých výpůjček, poplatků, rezervací i datum Vaší poslední návštěvy v knihovně. Pro vstup je nutno zadat číslo čtenářského průkazu.

Co znamená absenční a prezenční výpůjčka?

Absenční výpůjčka je výpůjčka mimo knihovnu (domů), prezenční výpůjčka je výpůjčka dokumentu pouze v knihovně ( např. encyklopedie, některé slovníky, některá regionální literatura z příruční knihovny…)

Kolik knih si lze půjčit domů?

Najednou můžete mít vypůjčeno 15 ks knih nebo časopisů. Knihovnice může rozhodnout o dalším omezení tohoto množství.

Na jak dlouho si mohu knihy nebo periodika půjčit?

Výpůjční lhůta pro všechny dokumenty (knihy i periodika) v oddělení pro děti i oddělení pro dospělé je 1 kalendářní měsíc.

Pokud knihy (časopisy) nestihnu přečíst ve výpůjční lhůtě, lze si výpůjčky prodloužit?

Ano, výpůjčky lze prodloužit až dvakrát o 4 týdny, požádá-li o to čtenář před uplynutím výpůjční lhůty a nežádá-li o dokument jiný čtenář (viz rezervace titulu). Výpůjčky je možno prodloužit při vaší osobní návštěvě, telefonicky nebo elektronicky – e-mailem. Toto prodloužení se netýká periodik, kde je půjčovní doba nejdéle měsíc.

Co se stane, nestihnu –li vrátit vypůjčené dokumenty ve stanovené lhůtě?

Pokud nestihnete vrátit vaše výpůjčky ve stanovené lhůtě, budete muset uhradit poplatky z prodlení dle platného ceníku. První upomínku knihovna neposílá poštou, pouze je zaznamenána na vašem čtenářském kontě. Domů vám tedy přijde poštou až 2., 3., 4. upomínka.

Poplatek z prodlení zaplatím za každý vypůjčený dokument?

Ne, poplatek z prodlení se platí za překročení výpůjční lhůty bez ohledu na počet půjčených dokumentů.

Pokud potřebuji půjčit dokument, který vaše knihovna nemá ve fondu, je nějaká možnost?

Ano, můžeme vám ji zajistit prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS). Tato služba je za poplatek dle platného ceníku.

Chci si půjčit knihu, kterou máte v knihovně, ale právě nyní ji má půjčenou jiný čtenář. Je nějaká možnost rezervace knihy?

Ano, knihu je možno si rezervovat (tj. zamluvit) buď přímo u knihovnice, nebo prostřednictvím on-line katalogu. Rezervace dokumentů je bezplatná.

Jak se dozvím, že rezervovaný dokument je v knihovně pro mě již připravený?

Pokud je vámi žádaný titul již vrácený, pošle vám knihovna poštou nebo e-mailem oznámení o vyřízení vaší rezervace a uložení dokumentu v knihovně. Lhůta pro vyzvednutí rezervovaného dokumentu je 1 týden od zaslání avíza.

Lze zrušit rezervaci dokumentu? Jaký je postup?

Ano, rezervaci můžete zrušit prostřednictvím knihovnice, telefonicky nebo přes čtenářské konto na on-line katalogu.

Naše služby

 

Výpůjční služby:


Absenční půjčování knihovních jednotek

V oddělení pro dospělé a pro mládež pro registrované čtenáře dle ceníku. Upozorňujeme, že zatímco vrátit knihy může kdokoliv z rodiny, do výběru smí pouze registrovaní čtenáři s vlastní průkazkou.

Prezenční půjčování knihovních jednotek

Týká se drahých publikací, encyklopedií a výpůjček pro neregistrované čtenáře. Poskytuje čítárna, v oddělení pro mládež recepce.

Online katalog fondů knihovny (LANIUS)

Knihovna na svých webových stránkách www.knihovnaklasterec.cz provozuje online katalog pro vyhledávání ve fondech knihovny a rezervace dočasně nedostupných titulů. Můžete se zde také přihlásit k Vašemu čtenářskému kontu kde máte přehled o vypůjčených knihách, lhůtách pro vrácení a dalších informace.

MVS - meziknihovní výpůjční služba

Knihovna poskytuje čtenářům meziknihovní výpůjční službu. Na požádání zajistíme tituly které nejsou v našem katalogu z jiných knihoven. Tato služba je prováděna za úhradu vynaložených nákladů (poštovné) a výpůjčky se PRODLUŽUJÍ POUZE VÝJIMEČNĚ. Výpůjční doba je tedy jeden měsíc od odeslání knihy z cizí knihovny. Je tedy ve Vašem zájmu si knihu vyzvednout co nejdříve.

Periodika

Knihovna odebírá celou řadu periodik, počet se pohybuje kolem 70 titulů. Aktuální periodika si lze vypůjčit prezenčně v čítárně, ostatní jsou volně ve výběru v obou odděleních. Každoročně se dotazujeme čtenářů , zda by nám doporučili nějakou novinku co se periodik týče. Tak se nestyďte a řekněte si. Již několik požadavků jsme uspokojili.

Rezervace knih

V případě dočasné nedostupnosti žádaného titulu je možné provést jeho rezervaci, a to jak osobně, tak online. Informace o dostupnosti budou odeslány formou SMS, E mailu zdarma, nebo poštou dle platného ceníku.Další služby:


Bibliograficko informační služby

Zdarma podáváme ústní a telefonické informace o dostupných informačních zdrojích. Poskytujeme informace o autorech. Knihovnice pomáhají s výběrem a vyhledáním pramenů v rámci našeho katalogu i v rámci ostatních knihoven pro MVS. Provozujeme automatizovaný katalog pro samoobslužné vyhledávání a to jak na místě tak po internetu (viz LANIUS) Rešerše nezpracováváme.

www.knihovnaklasterec.cz

Knihovna provozuje informační stránky o své činnosti. Najdete zde kontaktní informace, otevírací dobu, ceník a základní dokumenty jimiž se řídí vztah knihovna čtenář. Najdete zde také aktuality a informace z akcí konaných knihovnou. Na stránkách je umístěn online katalog pro vyhledávání ve fondech knihovny. Jsou zde také fotografie z knihovny a z akcí knihovnou pořádaných.

Internet

Knihovna provozuje 5 veřejných internetových stanic. Veřejný internet je zdarma při dodržení podmínek (viz ceník). Všechny stanice jsou vybaveny barevnou inkoustovou tiskárnou a scannerem. Dále je možné využít barevnou laserovou tiskárnu připojenou síťově. Upozorňujeme, že vzhledem k nákladům na tisk jsou tisky PLACENOU SLUŽBOU dle ceníku a to i v případě, že vlastní vinou vytisknete více listů, nebo listy které jste nechtěli tisknout. Prosím, pokud příliš neumíte s PC, poproste o pomoc knihovnici, ráda Vám pomůže.

Reprodukční služby

Pro své čtenáře zajišťuje knihovna kopírování z informačních pramenů knihovny a to až do formátu A3 černobíle na kopírovacím stroji CANON (v oddělení pro dospělé).

Čítárna

Pro prezenční studium a zpracování pramenů je v knihovně čítárna, která poskytuje potřebné vybavení a klid na tuto práci. Čítárna je vybavena dvěma výkonnými počítači s napojením na internet, vybavenými programem Office. PSC 750 umožňujícím barevný tisk, scannování a kopírování do formátu A4 viz výš.

Pronájmy

 

V knihovně je možno pronajmout tyto prostory k k níže vypsaným účelům:

MístnostVelikost m2KapacitaCena
Velký sál 120 cca. 80 míst 250 Kč/hod
Malý sál 60 cca. 40 míst 250 Kč/hod
 • * nad 8 hodin (1den) - 1.500 Kč
 • * na 2 dny - 3.000 Kč
 • * celoroční smluvní pronájem - 6.000 Kč

 

Tyto prostory lze pronajmout pouze pro:

 • kulturní a společenské akce
 • školící a vzdělávací akce
 • schůzovní činnost
 • předváděcí akce

 

Služby zahrnuté v ceně:

 • zpřístupnění objektu
 • základní příprava prostoru
 • spotřeba energie, vody a plynu
 • převzetí a uzamčení objektu po ukončení akce
 • úklid prostor

Ceny za pronájmy prostor lze domluvit i smluvně podle charakteru pořádané akce.

 

Kalendář akcí:

Aby jste věděli, kdy je volné místo nebo která akce se v daný den koná, podívejte se do našeho >>KALENDÁŘE AKCÍ<<

 

Pro podrobnější informace kontaktujte vedoucího knihovny na +420 774 404 488.

Fotogalerie

    

   

KontaktyAdresa:

Budovatelská 486
431 51 Klášterec nad Ohří
Česká republika [CZ]
GPS: Loc: 50°23'18.121"N, 13°10'46.571"E

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Martin Biša
Vedoucí střediska
Mob.: +420 774 404 488
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dětské oddělení:

Mob.: +420 774 404 499

 

Dospělé oddělení:

Mob.: +420 774 404 500

Program Knihovny

Rychlé kontakty

Kultura Klášterec nad Ohří
Mob.: +420 602 194 099
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zámek Klášterec nad Ohří
Mob: +420 720 732 404
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kino Egerie
Mob.: +420 607 648 697
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kulturní dům
Mob.: +420 730 193 735
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Městská knihovna
Mob.: +420 774 404 488
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Weberův dům
Mob: +420 724 503 284
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.